Prof. Dr. Çiğdem Ünal - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

Nişantaşı Estetik Cerrahi

Randevu Alın

DOLGU

DOLGU

Dolgular yüze volüm vermek için ve kırışıkların hafifletilmesinde kullanılır.

Yanak- dudak arası oluk, üst dudaktaki kırışıklar, yanak dolgunluğunun geri kazanılması, çene yan tarafındaki konturun tekrar sağlanmasında, çene ucu belirginleştirmede, gözyaşı oluğunun giderilmesinde ve göz çevresindeki ince kırışıklarda kullanılabilir.

En sık kullanılan dolgu hyaluronik asit içerikli dolgulardır. Hyaluronik asit vücuttaki bağ dokusunda zaten var olan bir maddedir. Çok nadiren allerjik reaksiyona neden olur. Kalıcılık süresi hangi plana yapıldığına göre farklılık gösterir. Yanağa volüm vermede kullanılan daha derin plana yapılan dolguların kalıcılık süresi daha uzunken, daha yüzeyel plana yapılan ince kırışıklıkları azaltıcı dolguların kalıcılık süresi daha kısadır.

Zamanla eridiklerinden yinelenmeleri gerekebilir. Bu süre de her bireyde farklılık gösterdiği gibi, yapılma alanına göre de erime hızı değişir.

Dudak dolgusu

Dudağı dolgunlaştırmak, kontürünü belirginleştirmek ve yüzün bütünüyle uyumlu hale getirmek için alt ve/veya üst dudağa yapılır. Üst dudak ve alt dudağın profil görünümünün birbiriyle ve burun- çene arası oranlarla orantılı olması sağlanır.

Yanak dolgusu

Orta yüz bölgesinin yaşla beraber azalan hacmini geri kazandırmada, orta yüz çöküklüğü olan kişilerde bu bölgeyi dolgunlaştırmada, elmacık kemiklerini belirginleştirmede kullanılır.

Göz çevresi dolgusu (ışık dolgusu)

Gözyaşı oluğu yaşla beraber belirginleşir, derinleşir. Yanak- alt göz kapağı geçişini yumuşatmak için ve yorgun ifadeyi değiştirmek için kullanılır.

Çene ucu ve çene kontürü dolguları

Çene ucu geriliği olan kişilerde ve çenenin yan kontürü belirgin olmayanlarda tercih edilir. Çene ucu dolguları doğru endikasyonla yapıldığında çene kemiği geriliğine bağlı olan gıdı fazlalığını da bir miktar giderebilir. Dudak- burun – çene oranını düzeltir.

AMELİYATSIZ ESTETİK

RANDEVU ALIN

Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.
Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.

DR. ÜNAL, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Çiğdem Ünal
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

+90 212 240 4299

+90 542 310 2038

drcigdemunal@gmail.com

Valikonağı Cad. Poyracık Sok. Pınar Apt. 63/6
Nişantaşı / İstanbul

 

Please publish modules in offcanvas position.