Prof. Dr. Çiğdem Ünal - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

Nişantaşı Estetik Cerrahi

Randevu Alın

ÇENE UCU ESTETİĞİ

ÇENE UCU ESTETİĞİ

Alt ve üst çenenin öne doğru çıkık veya geride olması yüzün profil görünümünü çok etkiler. Alt çenenin öne doğru çok çıkık olması fazla maskülen bir görünüme, geride olması ise çene altı dokuların ve boynun sarkmış gibi görünmesine neden olur. Üst çenenin geride olması yanak dolgunluğunun az olmasına, öne doğru çıkık olması ise dişlekliğe ve estetik oranların bozulmasına neden olur. Dişlerin birbiri üzerine kapanmasını engelleyebilir. Okluzyon, yani diş kapanma bozukluğu olan hastaların ortodontik açıdan da değerlendirilmesi gerekir.

Çene ucu implantı

Çene ucu geride olan hastalara yapılır. Ağız içinden bir kesi ile girilerek çenenin sadece uç kısmı veya yanları da içeren silikon veya medpore protezler kullanılarak çene ucu ve yan kısımlar büyütülebilir. Ameliyat sonrası 4-5 gün kadar bir bant kullanılır ve birkaç hafta yumuşak gıda ile beslenilir.

Çene ucuna dolgu veya yağ enjeksiyonu

Çene ucu implantı cerrahisi konusunda tereddütleri olan kişilerde geçici dolgular veya yağ enjeksiyonu ile ofis şartlarında çene ucu büyütme yapılabilir. Dolgulardan nispeten erime süresi 18-24 ay gibi uzun olan hidroksiapatit içerikli dolgular tercih edilir. Yağ ise kişinin kendisinden alınır. Çene ucundan enjeksiyonla verilir. Kalıcı değillerdir, çoğu zaman hastalar memnun kalırlarsa genelde kalıcı implant ameliyatı için bir deneme basamağı oluşturmuş olur.

YÜZ ESTETİĞİ

RANDEVU ALIN

Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.
Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.

DR. ÜNAL, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Çiğdem Ünal
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

+90 212 240 4299

+90 542 310 2038

drcigdemunal@gmail.com

Valikonağı Cad. Poyracık Sok. Pınar Apt. 63/6
Nişantaşı / İstanbul

 

Please publish modules in offcanvas position.