Ameliyatsız Yöntemler

ameliyatsizyontemYÜZ GENÇLEŞTİRME İLE YENİ YILA DAHA GENÇ GİRİN!

Kışa girerken yazla beraber cildin güneşe maruz kalmasının oluşturduğu yıpratıcı etkilerden kurtulmak mümkün. Neyse ki günümüzde “yüz gençleştirme” ile daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Daha sağlıklı ve genç bir cilde kavuşmak günümüzde kadın erkek herkesin isteğidir. Kişinin ihtiyacına göre hem cerrahi hem cerrahi olmayan işlemlerle yapılabilen yüz gençleştirmeden fayda gören kişiler günlük hayatta daha mutlu olduklarını, iş hayatında ve özel hayatlarında daha özgüvenli hissettiklerini belirtmektedirler.

Güneş lekeleri, akne izleri, yaşlanmayla oluşan ince kırışıklıklar, yüz ve boyundaki deri gevşemeleri, göz altı oluğunun belirginleşmesi, göz kenarı, alın, kaş arası ve dudak çevresi kırışıklıkları yüz gençleştirme ve yüz cildi yenileme yöntemleriyle tedavi edilebilirler.

Çene kenarı sarkmaları, orta yüz sarkmaları, kas gevşemeleriyle ve yağ dokusu artışıyla seyreden boyun sarkmaları ise yaşlanmaya bağlı olan etkilerdir, cilt yenilemeden ziyade cerrahi yüz gençleştirmeyle tedavi edilirler.

Yüz gençleştirme ile yüz cildini yenileme arasında ne gibi farklar vardır?

Yüz gençleştirme, hem yüz cildine hem de deri altındaki kas, ve kasları örten fasya sistemine yönelik cerrahileri yaparak daha genç bir görünüme kavuşmayı hedefler. Cerrahi olmayan ve son dönemde kullanılmaya başlanan ultrason enerjisiyle deri altı kollajenin sıkılaştırılması ve yeni kollajen indüksiyonuyla da belli bir hasta grubunda iyi sonuç almak mümkündür.

Yüz cildinin yenilenmesi ise sadece derinin yüzeysel tabakasının kimyasal maddelerle veya lazerlerle soyulması işlemidir. Bu sayede deri yüzeyindeki lekeler, akne izleri, ince kırışıklıklar ve düzensizliklerden kurtulmaya yarar. Ancak yaşlanmayla oluşan sarkmalara etkisi sınırlıdır.

Kimler cilt yenileme yaptırabilir?

Fiziksel olarak sağlıklı olan, tıbben cerrahi müdahale geçirmesinde bir sakınca olmayan herkes ameliyatla cilt gençleştirme adayı olabilir. Cerrahi gerektirmeyen müdahalelerin çoğunda bölgesel anestetik kremler kullanıldığından, bunların kullanılmasında sakınca olmayan ve tıbbi bir engelleyici durumu olmayan herkes cilt yenileme adayı olabilir.

Yüz gençleştirme nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

yuzgenclestirmeCerrahi gerektirmeyen işlemlerin hemen hepsi ofis şartlarında gerçekleştirilebilir. Lazer, dermabrazyon ve derin kimyasal peelinglerde kızarıklık veya kabuklanmanın geçmesi bir hafta kadar alabilir. Botox, dolgu, PRP ve demaroller gibi yöntemlerle yüz gençleştirmede kişiler ertesi gün işlerine devam edebilirler. Ulterapi ve termaj gibi yöntemler bir miktar ağrılı olduklarından sedasyon veya genel anestezi gerektirebilir.

Cerrahi müdahaleler ise ameliyat sonrası bir veya birkaç hafta dinlenme süresi gerektirir.


Yüz gençleştirmede kullanılan yöntemler hangileridir?

Bu yöntemler cerrahi ve cerrahi olmayan şeklinde ikiye ayrılabilir.


Cerrahi yöntemler:

Üst yüz bölgesi için alt ve üst göz kapağı ameliyatları, şakak ve kaş kaldırma

Yanak ve çene kenarları için orta yüz germe ve klasik yüz germe

Boyun ve çene konturu için boyun germe, orta yüz ve